Wydarzenia

Super User

DSC 9682

W dniach od 21 do 25 stycznia 2019r w Gminnym Ośrodku Kultury z siedzibą w Kruszynie zorganizowane były ferie zimowe dla dzieci z Gminy Włocławek. Organizatorem i inicjatorem była Dyrektor GOK - u. W feriach brały udział dzieci w wieku od 5-ciu lat do 13-tu lat. Wydarzenie to przyciągnęło dzieci chętne do gier i zabaw. W dniu 21.01.2019r 24 dzieci bawiło się pod nadzorem Dyrektor w tworzeniu kompozycji postaci przedstawiających babcię i dziadka z dostarczonych materiałów plastycznych. Jedną z atrakcji na rozpoczęcie ferii była zabawa w aktorów. Zabawę poprowadziła fachowo i z zainteresowaniem każdego dziecka Pani Julia Skowrońska. Każde dziecko poczuło się aktorem, tym bardziej, że poprzebierały się w różne stroje. Dostępne atrakcje, moim zdaniem korzystnie wpłynęły na umysł i ciało, poprawiając samopoczucie. Następnego dnia była wycieczka wszystkich dzieci do ,, Buszowiska” we Włocławku. W wycieczce uczestniczyło 24 dzieci. Dzieci się wspaniale bawiły i zadowolone wracały do GOK -u. Następnego dnia udaliśmy się do Multi Kina we Włocławka na film pt. Asteliks i Obeliks. W drodze powrotnej odwiedziliśmy McDonald's, gdzie dzieci spożyły posiłek. W wycieczce uczestniczyło również 24 dzieci. Kolejne dni dzieci spędziły w sali GOK - u w Kruszynie biorąc udział w różnych grach i zabawach. Swoje umiejętności rzeźbiarskie można było sprawdzić na warsztatach rzeźbiarskich w których dzieci bardzo chętnie uczestniczyły. Atrakcją były zajęcia plastyczne, na których dzieci robiły wazoniki według pomysłu Pani plastyk i pod jej nadzorem. Ostatniego dnia również można było sprawdzić swoje umiejętności rzeźbiarskie. Bardzo ciekawy dla dzieci był pokaz samoobrony - Viet Vo Dao przedstawiony przez właścicieli szkoły Wietnamskich Sztuk Walki. W dniu tym również w innych w zabawach uczestniczyło ogółem 27 dzieci. Ogólnie w sumie w feriach zimowych uczestniczyło 33 dzieci. Codziennie, każde dziecko znalazło coś dla siebie i chętnie oraz miło spędziło czas przeznaczony na pobyt w GOK-u.
W każdym dniu dzieci otrzymały skromny posiłek. Były również słodycze. Na zakończenie ferii dla każdego dziecka przygotowano dyplom za uczestnictwo w feriach.
Na zakończenie ferii swoją obecnością zaszczyciła nas Pani Wójt Gminy Włocławek - Magdalena Korpolak- Komorowska.

Dyrektor
Agata Jatczak

 

Kategoria: