jaseka 2019 15 20190115 1836012593

W Gminnym Ośrodku Kultury w Kruszynie odbył się Trzeci Gminny Przegląd Jasełek pod hasłem "Do Betlejem nie jest tak daleko". Patronat nad przeglądem objęła Wójt Gminy Włocławek Pani Magdalena Korpolak – Komorowska.

Przegląd przedstawień ukazujących Boże Narodzenie stał się okazją do promocji talentów aktorskich uczniów z  Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Korczaka w  Smólniku, Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im Polskich Noblistów w Kruszynie, ze Szkoły Podstawowej SPSK im. bł. ks. Franciszka Drzewieckiego w Warząchewce Polskiej, ze  Szkoły Podstawowej SPSK w Modzerowie oraz Dziecięcego Teatrzyku "Kruszynka", działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury w Kruszynie.

Było tradycyjnie i nowocześnie, bowiem przedstawienia zachwycały pomysłowością i nowatorstwem, ale z  szacunkiem dla tradycji. Pięć  grup i pięć  wzruszeń - tak podkreślali tegoroczny przegląd członkowie jury w składzie: Pan Piotr Matuszkiewicz - jako przewodniczący, oraz członkowie:

Pani  Agnieszka  Golińska – pedagog szkolny,

Pan  Jan Wójkiewicz -  twórca ludowy, artysta rzeźbiarz.

Najlepsi okazali się  aktorzy reprezentujący Dziecięcy Teatrzyk "Kruszynka", działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Kruszynie. Pod  okiem opiekuna Pani Julii Skowrońskiej "Kruszynka" zaimponowała jury profesjonalnym podejściem, różnorodnością talentów i wreszcie tym, że jako jedyni wystąpili bez użycia nagłośnienia, skupiając na sobie uwagę i przenosząc publiczność w magiczny czas Świąt Bożego Narodzenia.

Na zwycięzców czekały  nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostę Powiatu Włocławskiego Pana Romana Gołębiewskiego oraz  finansowe ufundowane przez Wójta Gminy Włocławek – Panią Magdalenę Korpolak – Komorowską i Gminny Ośrodek Kultury. Oprócz nagród głównych przyznano wyróżnienia i nagrody indywidualne  dla najlepszej aktorki i aktora oraz najmłodszego aktora.

Poczęstunek  dla uczestników przeglądu jasełkowych przedstawień zapewniła  Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury - Pani Agata Jatczak. Nad  organizacją przeglądu  czuwała Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Kruszynie Pani Agata Jatczak z załogą.

Uczestnicy i goście nie kryli wzruszenia i podkreślali, że kolejny przegląd będzie jeszcze piękniejszy i pozwoli odkryć kolejne aktorskie talenty uczniów ze szkół Gminy Włocławek, które mogą liczyć na życzliwość władz samorządowych i promocję ze strony Gminnego Ośrodka Kultury w Kruszynie.

Przydzielono następujące nagrody:

Pierwsza nagroda - Dziecięcy Teatrzyk „ Kruszynka” z Kruszyna.

Drugą nagrodę dostał zespół ze  Szkoły Podstawowej SPSK im. bł. ks. Franciszka Drzewieckiego   w Warząchewce Polskiej.

Trzecią  nagrodę  otrzymał  zespół  ze  Szkoły  Podstawowej  SPSK  w  Modzerowie.

Przydzielono trzy wyróżnienia dla szkół ze Smólnika, Kruszyna i najmłodszego aktora, którą otrzymała Lena Drożdżewska.

Przyznano  dwie nagrody rzeczowe  za grę aktorską dla następujących aktorów:

Julia Błaszczyk - z Dziecięcego Teatrzyku "Kruszynka", działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury w Kruszynie.

Mateusz  Ledzion - ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Korczaka  w  Smólniku,

Agata   Jatczak