Wydarzenia

Super User

orszak iii kroli 94 20190112 1326825858

W niedzielę (6 stycznia 2019 roku) ulicami Kruszyna przeszedł kolejny V Orszak Trzech Króli. Parafianie wspólnie świętowali uroczystość Objawienia Pańskiego już po raz piąty. Po wcześniejszej akcji informacyjnej Kapłanów z Parafii w Kruszynie uczestnicy orszaku zebrali się na parkingu przy Gminnym Ośrodku Kultury w Kruszynie o godzinie 11.45. Po uformowaniu barwnego Orszaku wszyscy wyruszyli do Kościoła na mszę świętą na godzinę 12.00

Organizatorami wydarzenia były: Parafia NMP Królowej Polski w Kruszynie oraz Gminny Ośrodek Kultury z siedzibą w Kruszynie. W Orszaku podążała Pani Wójt Gminy Włocławek – Magdalena Korpolak - Komorowska, Radni i licznie zebrani mieszkańcy parafii Kruszyn przystrojeni w wielobarwne stroje i korony.

Po uroczystej Mszy Świętej Królowie poprowadzili parafian od kościoła do GOK- u na jasełka i kolędowanie w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum z Kruszyna.

Po jasełkach i kolędowaniu, zaproszono wszystkich uczestników Orszaku na słodki poczęstunek przygotowany przez Panią Radną - Danutę Seklecką i Panią Dyrektor Domu Kultury – Agatę Jatczak.

Opracowała: Agata Jatczak

Kategoria: