Wydarzenia

Super User

wycieczka do krakowa 5 20190110 1188831050W dniu 04.10. 2018r. 39 osobowa grupa seniorów z Gminy Włocławek pod opieką Pani Dyrektor GOK – Agaty Jatczak udała się na dwudniową wycieczkę po Krakowie śladami miejsc związanych z 100 rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości w 1918r. Wycieczka była częścią projektu ,,Niepodległa” realizowanego przez Naszą Gminę we współpracy z GOK w ramach obchodów uczczenia odzyskania niepodległości przez Polskę. Po przyjeździe do Krakowa zwiedzanie rozpoczęliśmy szlakiem odzyskiwania niepodległości. Pierwszym punktem była ulica Oleandry – miejsce wymarszu I Kampanii Kadrowej- tablice pamiątkowe, następnie ulica Piłsudskiego- dwie tablice poświęcone Wielkiemu Polakowi. Następnie udaliśmy się do Katedry na Wawelu gdzie odwiedziliśmy kryptę Józefa Piłsudskiego i innych zasłużonych osób. Wieża Ratuszowa na Rynku Głównym, Pomnik Nieznanego Żołnierza na Placu Matejki to kolejny etap zwiedzania w dniu 4.10.2018r. Następnego dnia tj. 5.10.2018r zwiedzanie rozpoczęliśmy od kopca Kościuszki i Piłsudskiego. Potem było zwiedzanie Cmentarza Rakowickiego i Muzeum Narodowego w Krakowie.
Myślę, że ta wycieczka była bardzo interesująca. Dzięki niej zobaczyliśmy wiele miejsc związanych z historią Polski i jej drogą do Niepodległości w 1918r.

Opracowała Agata Jatczak

 

 

Kategoria: