Gminna Biblioteka Publiczna
Super User
Kategoria:

dzie babci i dziadka w gminnym orodku kultury kruszynie 17 20190205 1096757788

W dniu 02 lutego 2019 roku Gminny Ośrodek Kultury z siedzibą w Kruszynie miał zaszczyt gościć Babcie i Dziadków z okazji odłożonego ich święta.Na uroczystości zaprosiły ich Dyrektor GOK Pani Agata Jatczak i Pani Kierownik Zespołu Folklorystycznego Irena Muszyńska. Swoją obecnością zaszczyciła Wójt Gminy Włocławek Pani Magdalena Korpolak – Komorowska oraz Starosta włocławski Roman Gołębiewski. Wójt złożyła życzenia przybyłym gościom oraz wręczyła bukiety kwiatów przedstawicielom babć i dziadków. Następnie starosta życzył zdrowia oraz w tym wyjątkowym dniu wręczył przybyłym gościom słodkości. Byli też Radni Gminy Włocławek. Organizatorzy przygotowali program artystyczny w wykonaniu Zespołu "Kruszynioki”, który zyskał uznanie publiczności. Wnuczki i wnuczkowie z Teatrzyku "Kruszynka” działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury przedstawiły swój program artystyczny, czym wyraziły podziękowanie, wdzięczność i szacunek swoim babciom i dziadkom. Odbył się także konkurs przeprowadzony przez Oddział Regionalny Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Bydgoszczy Placówkę Terenową we Włocławku. Przedstawiciele Placówki Terenowej KRUS Wioletta Mierzwicka i Zbigniew Suchomski wręczyli testy z 20 pytaniami wielokrotnego wyboru pt. „Upadek to nie przypadek”. Wcześniej jednak odbyło się szkolenie, które przeprowadził Zbigniew Suchomski. Nagrody w konkursie otrzymały osoby z największą ilością prawidłowych odpowiedzi.
O miłą, rodzinną atmosferę zadbali organizatorzy. Oczywiście tradycyjnie były napoje i mnogość słodkości.

Opracowała
Agata Jatczak

Super User
Kategoria:

jaseka 2019 15 20190115 1836012593

W Gminnym Ośrodku Kultury w Kruszynie odbył się Trzeci Gminny Przegląd Jasełek pod hasłem "Do Betlejem nie jest tak daleko". Patronat nad przeglądem objęła Wójt Gminy Włocławek Pani Magdalena Korpolak – Komorowska.

Przegląd przedstawień ukazujących Boże Narodzenie stał się okazją do promocji talentów aktorskich uczniów z  Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Korczaka w  Smólniku, Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im Polskich Noblistów w Kruszynie, ze Szkoły Podstawowej SPSK im. bł. ks. Franciszka Drzewieckiego w Warząchewce Polskiej, ze  Szkoły Podstawowej SPSK w Modzerowie oraz Dziecięcego Teatrzyku "Kruszynka", działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury w Kruszynie.

Było tradycyjnie i nowocześnie, bowiem przedstawienia zachwycały pomysłowością i nowatorstwem, ale z  szacunkiem dla tradycji. Pięć  grup i pięć  wzruszeń - tak podkreślali tegoroczny przegląd członkowie jury w składzie: Pan Piotr Matuszkiewicz - jako przewodniczący, oraz członkowie:

Pani  Agnieszka  Golińska – pedagog szkolny,

 Pan  Jan Wójkiewicz -  twórca ludowy, artysta rzeźbiarz.

Najlepsi okazali się  aktorzy reprezentujący Dziecięcy Teatrzyk "Kruszynka", działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Kruszynie. Pod  okiem opiekuna Pani Julii Skowrońskiej "Kruszynka" zaimponowała jury profesjonalnym podejściem, różnorodnością talentów i wreszcie tym, że jako jedyni wystąpili bez użycia nagłośnienia, skupiając na sobie uwagę i przenosząc publiczność w magiczny czas Świąt Bożego Narodzenia.

Na zwycięzców czekały  nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostę Powiatu Włocławskiego Pana Romana Gołębiewskiego oraz  finansowe ufundowane przez Wójta Gminy Włocławek – Panią Magdalenę Korpolak – Komorowską i Gminny Ośrodek Kultury. Oprócz nagród głównych przyznano wyróżnienia i nagrody indywidualne  dla najlepszej aktorki i aktora oraz najmłodszego aktora.

Poczęstunek  dla uczestników przeglądu jasełkowych przedstawień zapewniła  Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury - Pani Agata Jatczak. Nad  organizacją przeglądu  czuwała Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Kruszynie Pani Agata Jatczak z załogą.

Uczestnicy i goście nie kryli wzruszenia i podkreślali, że kolejny przegląd będzie jeszcze piękniejszy i pozwoli odkryć kolejne aktorskie talenty uczniów ze szkół Gminy Włocławek, które mogą liczyć na życzliwość władz samorządowych i promocję ze strony Gminnego Ośrodka Kultury w Kruszynie.

Przydzielono następujące nagrody:

Pierwsza nagroda - Dziecięcy Teatrzyk „ Kruszynka” z Kruszyna.

Drugą nagrodę dostał zespół ze  Szkoły Podstawowej SPSK im. bł. ks. Franciszka Drzewieckiego   w Warząchewce Polskiej.

Trzecią  nagrodę  otrzymał  zespół  ze  Szkoły  Podstawowej  SPSK  w  Modzerowie.

Przydzielono trzy wyróżnienia dla szkół ze Smólnika, Kruszyna i najmłodszego aktora, którą otrzymała Lena Drożdżewska.

Przyznano  dwie nagrody rzeczowe  za grę aktorską dla następujących aktorów: 

Julia Błaszczyk - z Dziecięcego Teatrzyku "Kruszynka", działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury w Kruszynie.

Mateusz  Ledzion - ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Korczaka  w  Smólniku,

Agata   Jatczak

Super User
Kategoria:

DSC 9682

W dniach od 21 do 25 stycznia 2019r w Gminnym Ośrodku Kultury z siedzibą w Kruszynie zorganizowane były ferie zimowe dla dzieci z Gminy Włocławek. Organizatorem i inicjatorem była Dyrektor GOK - u. W feriach brały udział dzieci w wieku od 5-ciu lat do 13-tu lat. Wydarzenie to przyciągnęło dzieci chętne do gier i zabaw. W dniu 21.01.2019r 24 dzieci bawiło się pod nadzorem Dyrektor w tworzeniu kompozycji postaci przedstawiających babcię i dziadka z dostarczonych materiałów plastycznych. Jedną z atrakcji na rozpoczęcie ferii była zabawa w aktorów. Zabawę poprowadziła fachowo i z zainteresowaniem każdego dziecka Pani Julia Skowrońska. Każde dziecko poczuło się aktorem, tym bardziej, że poprzebierały się w różne stroje. Dostępne atrakcje, moim zdaniem korzystnie wpłynęły na umysł i ciało, poprawiając samopoczucie. Następnego dnia była wycieczka wszystkich dzieci do ,, Buszowiska” we Włocławku. W wycieczce uczestniczyło 24 dzieci. Dzieci się wspaniale bawiły i zadowolone wracały do GOK -u. Następnego dnia udaliśmy się do Multi Kina we Włocławka na film pt. Asteliks i Obeliks. W drodze powrotnej odwiedziliśmy McDonald's, gdzie dzieci spożyły posiłek. W wycieczce uczestniczyło również 24 dzieci. Kolejne dni dzieci spędziły w sali GOK - u w Kruszynie biorąc udział w różnych grach i zabawach. Swoje umiejętności rzeźbiarskie można było sprawdzić na warsztatach rzeźbiarskich w których dzieci bardzo chętnie uczestniczyły. Atrakcją były zajęcia plastyczne, na których dzieci robiły wazoniki według pomysłu Pani plastyk i pod jej nadzorem. Ostatniego dnia również można było sprawdzić swoje umiejętności rzeźbiarskie. Bardzo ciekawy dla dzieci był pokaz samoobrony - Viet Vo Dao przedstawiony przez właścicieli szkoły Wietnamskich Sztuk Walki. W dniu tym również w innych w zabawach uczestniczyło ogółem 27 dzieci. Ogólnie w sumie w feriach zimowych uczestniczyło 33 dzieci. Codziennie, każde dziecko znalazło coś dla siebie i chętnie oraz miło spędziło czas przeznaczony na pobyt w GOK-u.
W każdym dniu dzieci otrzymały skromny posiłek. Były również słodycze. Na zakończenie ferii dla każdego dziecka przygotowano dyplom za uczestnictwo w feriach.
Na zakończenie ferii swoją obecnością zaszczyciła nas Pani Wójt Gminy Włocławek - Magdalena Korpolak- Komorowska.

Dyrektor
Agata Jatczak

Super User
Kategoria:

orszak iii kroli 94 20190112 1326825858

W niedzielę (6 stycznia 2019 roku) ulicami Kruszyna przeszedł kolejny V Orszak Trzech Króli. Parafianie wspólnie świętowali uroczystość Objawienia Pańskiego już po raz piąty. Po wcześniejszej akcji informacyjnej Kapłanów z Parafii w Kruszynie uczestnicy orszaku zebrali się na parkingu przy Gminnym Ośrodku Kultury w Kruszynie o godzinie 11.45. Po uformowaniu barwnego Orszaku wszyscy wyruszyli do Kościoła na mszę świętą na godzinę 12.00

Organizatorami wydarzenia były: Parafia NMP Królowej Polski w Kruszynie oraz Gminny Ośrodek Kultury z siedzibą w Kruszynie. W Orszaku podążała Pani Wójt Gminy Włocławek – Magdalena Korpolak - Komorowska, Radni i licznie zebrani mieszkańcy parafii Kruszyn przystrojeni w wielobarwne stroje i korony.

Po uroczystej Mszy Świętej Królowie poprowadzili parafian od kościoła do GOK- u na jasełka i kolędowanie w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum z Kruszyna.

Po jasełkach i kolędowaniu, zaproszono wszystkich uczestników Orszaku na słodki poczęstunek przygotowany przez Panią Radną - Danutę Seklecką i Panią Dyrektor Domu Kultury – Agatę Jatczak.

Opracowała: Agata Jatczak

Design by: www.diablodesign.eu