Gminna Biblioteka Publiczna

zimowa afera kto porwa renifera 2 20170104 1394183265Z okazji obchodzonych Mikołajek w dniu 12 grudnia 2016 roku gościliśmy w Gminnym Ośrodku  Kultury z  siedzibą w Kruszynie oraz w Zespole  Szkół w Smólniku aktorów Teatru Edukacji i Profilaktyki „Maska” z Krakowa. Nasi goście zaprezentowali naszym milusińskim spektakl pt. „Zimowa afera ktoś porwał renifera”. Na widowni zasiadły przedszkolaki  i uczniowie klas młodszych z Zespołu Szkól w Kruszynie i Zespołu Szkół w Smólniku. Dzieci bardzo chętnie współpracowały z aktorami, ponieważ przedstawienie miało charakter  nteraktywny. Wszyscy doskonale się  bawili.

spektakl tysic lajkow 15 20161221 1648376756W dniu 19 grudnia 2016 roku gościliśmy w Gminnym Ośrodku Kultury z siedzibą w Kruszynie oraz w Zespole Szkół w Smólniku aktorów Teatru MORALITET - Profilaktyczno-Edukacyjnego Teatru dla Dzieci i Młodzieży z Krakowa. Nasi goście zaprezentowali naszej młodzieży spektakl pt. „TYSIĄC LAJKÓW”. Spektakl poruszający problem przemocy i agresji w sieci oraz ukazujący rolę rodziny, przyjaciół, priorytetów oraz relacji młodych ludzi z najbliższymi. Na widowni zasiedli uczniowie klas Gimnazjum z Zespołu Szkól w Kruszynie i Zespołu Szkół w Smólniku. W największym skrócie przybliżę treść tego spektaklu.

poetyckie powitanie wiosny 17 20160323 1091212994Gminny Ośrodek Kultury w Kruszynie i Gminna Biblioteka Publiczna z Filią w Smólniku wraz z Zespołem Szkół z Oddziałami Integracyjnymi zorganizował spotkanie z dwójką włocławskich poetów – Moniką Grzanką i Marianem Kustrą. Twórcy nie tylko prezentowali swoje utwory i opowiadali o swojej poetyckiej drodze na Parnas, ale motywowali również uczniów do pielęgnowania talentów, które w nich drzemią.

- W poezji ważne są uczucia, emocje – podkreśla Monika Grzanka.- To co jest w naszych sercach i duszach przelewamy na papier pod wpływem jakiejś nagłej myśli. I nie bójmy się tej nadwrażliwości.

- Jestem przeciwnikiem chowania wierszy doszuflady – dodaje Marian Kustra.- Wiersze muszą oddychać, mieć swoje własne życie. Grzechem wręcz jest zamykać je w przestrzeni własnego biurka pod pretekstem strachu przed oceną publiczności.

spotkanie z pani regin zalesk wojciechowsk 9 20160616 1002044547W dniu 15 czerwca 2016 roku Gminna Biblioteka Publiczna w Kruszynie z filią w Smólniku oraz Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi im Polskich Noblistów w Kruszynie zaprosili do Gminnego Ośrodka Kultury z siedzibą w Kruszynie Panią Reginę Zaleską- Wojciechowską. Najmłodsi czytelnicy z Zespołu Szkół w Kruszynie mieli okazję spotkać się z kujawską poetką i pisarką Uczniowie mieli okazję posłuchać o zwyczajach ludowych na Kujawach. Autorka zaprezentowała też kilka legend.
Pisarka Regina Zaleska-Wojciechowska kultywuje w swoich utworach tradycje regionalne. Ich tematyka związana jest z tematyką regionalną. Przybliża w nich problemy naszego regionu, jego tradycje, zwyczaje. Tematyką jej prac to: bajki, legendy, baśnie przeznaczone głównie dla dzieci i młodzieży. Ale również wielu dorosłych chętnie do nich sięga.

Design by: www.diablodesign.eu